a tak naprawdę to wdepnąłem w inny świat.
Przekonałem się,
że jest drugi 3D świat obok tego co znałem płaskiego z literkami i obrazkami !!!
Podobne zaskoczenia przeżyłem jak poznałem Arduino.
Zresztą tu też jest ARDUINO i to w wersji MEGA
3DTEST 001: pewnie tak jak, każdy kto uruchomi drukarkę 3D
gotowe model z www.thingiverse.com
kostka, statek, koła zębate, pistolet, pokemon, gwizdek i z 10 innych ...
3DTEST 002: Szafka u Edyty "IKEA"
jak to IKEA jakość czyli jakoś to będzie
Połamały raczej rozpadły się lub zostały po miażdżone rolki i trzpienie z kołnierzem rodzaj zawiasu obrotowego dla sześciu szuflad na płyty CD, w których są trzymane ciuch, bo płyty CD są już w chmurze Internetowej.
A po ustawieniu ściny w SLICERze na 1mm, drukarka robiła prawie grzecznie same kołeczka, tylko co dwa obroty zmieniając kierunek, ale ogólnie wydruk był dwa razy krótszy i dużo grzeczniejszy.
3DTEST 003: Uchwyt do masztu dla testera Radka SP7WQY
Materiał wydaje się mocy (PLA = ekologiczny plastik), ale czas na test praktyczny jak zachowa się na słońcu, mrozie, wietrze. Próba nie będzie ekstremalna, tym uchwytem będzie przyczepiona skrzynka do masztu na 10p.
![]() ![]() |
www.tinkercad.com Po muzyce, zdjęciach i filmach w chmurze czas na programy online. Pozycjonowanie elementów względem siebie jest rewelacyjnie w tym programie, zaawansowanego rysunku z bogatym wymiarowaniem bym się nie podjął rysować tym programem. Ala dla małego stopnia skomplikowania detali np.: jak powyżej, zanim włączył bym AUTOCADa, to zdążę to narysować w TINKERCADie |
W kolejnym doświadczeniu "SQ5RIQ" dodałem wcięcie u góry i wydruk jest lepszy (chodź obejma fragmentem nie będzie dotykać rurki, praktycznie nie wpływa to na użytkowanie).
Dodatkowo nad tym wcięciem dodałem płaszczyzny, która nie tylko zrekompensowała "karb", ale rozbiła naprężania na dwa miejsca (u styku wzmocnia i łuku po obu stronach).
Jestem pod wrażeniem. Bardzo ciekawie napisany artykuł.
OdpowiedzUsuń